הטיפולים שלנו

שיני בינה

שיני בינה

למבוגר ממוצע לאחר גיל 18, יש 32 שיניים ; 16 שיניים בחלק העליון ו -16 שיניים בתחתית . לכל שן בפה יש שם ותפקיד ספציפיים . השיניים בחלק הקדמי של הפה ( שיניים חותכות , ניבים ושיני bicuspid ) מתאימות באופן מושלם  לאחיזה וחיתוך של האוכל לחתיכות קטנות יותר . השיניים האחוריות ( שיניים טוחנות ) משמשות לטחינת מזון עד למרקם מתאים לבליעה.
הפה הממוצע מותאם להכיל רק 28 שיניים . תתכן אי נוחות וכאב כאשר יש 32 שיניים  בחלל פה המתאים רק ל 28 שיניים . ארבע השיניים הנוספות הללו הן הטוחנות השלישיות שלך , הידועות גם בשם " שיני בינה ".

למה כדאי לי להסיר את שיני הבינה ?

שיני בינה הן השיניים האחרונות הבוקועות בתוך הפה. כאשר הן מסתדרות כראוי ורקמת החניכיים בריאה, אין צורך בהסרת שיני בינה. למרבה הצער, זה לא קורה בדרך כלל . עקירת שיני בינה הכרחית כאשר הם מנועים מצמיחה בתוך חלל הפה. שיני הבינה עשויים לגדול לצדדים, לצמוח באופן חלקי מהחניכיים, ואפילו להישאר לכודים מתחת לחניכיים והעצם. שיניים כלואות יכולות למצוא מיקומים רבים בעצמות כאשר הם מנסים למצוא מסלול שיאפשר להם לצמוח בהצלחה.

שיני בינה הממוקמות באופן  גרוע יכולות לגרום לבעיות רבות . כאשר הן פרצות באופן חלקי , הפתיחה שנוצרת בזמן צמיחה חלקית של השיניים מהווה מצע גידולי לחיידקים וכתוצאה מכך לזיהום. בסופו של דבר מופיעים: נפיחות , נוקשות , כאב ומחלה. הלחץ שנובע משיני בינה מתפרצות עשוי להזיז את השיניים האחרות ולשבש את מערך השיניים (טבעי או אורטודונטי). הבעיה החמורה ביותר מתרחשת כאשר גידולים או ציסטות נוצרים סביב שיני הבינה הכלואות , וכתוצאה מכך נהרסים עצם הלסת ושיניים בריאות . ההסרה של שיני הבינה בדרך כלל פותרת את הבעיות הללו. הסרה מוקדמת של שיני הבינה מומלצת כדי להימנע מבעיות עתידיות והקטנת סיכון ניתוחי המעורב בהליך.

בדיקה פומית

בעזרת בדיקה פומית וצילומי רנטגן של הפה , הרופא יכול להעריך את המיקום של שיני הבינה ולחזות בעיות עכשויות או עתידיות. מחקרים הראו כי הערכה וטיפול מוקדמים מובילות לתוצאה טובה יותר עבור המטופל. ההערכה הראשונית של החולים לרב מתבצעת באמצע גיל ההתבגרות על ידי רופא השיניים אורתודונט או מנתח פה ולסת .כל ניתוח הכולל אשפוז מתבצע תחת הרדמה מתאימה על מנת למקסם את תחושת הנוחות של המטופל . לרופא יש את ההכשרה, רישיון וניסיון כדי לספק סוגים שונים של הרדמה  ולאפשר לחולים לבחור את החלופה הטובה ביותר.

הסרה

ברוב המקרים,הסרת שיני בינה מבוצעת תחת הרדמה מקומית, גז הצחוק (שיכוך כאבים באמצעות תחמוצת חנקן (NO) או תחת הרדמה כללית. על אפשרויות אלו, ועל סיכוני הניתוח (נזק בעצבים התחושתיים, פגיעה בסינוסים), ידונו איתך לפני ביצוע הפעולה. לאחר הסרת השיניים איזור החניכיים ממנו הוסרו שיני הבינה נסגר עם תפרים. להפחתת הדימום, יש לנשוך כלפי מטה על פד גזה שיוכנס לחלל הפה שלך. המטופל יישאר תחת השגחת במכון עד רגע שחרורו הביתה . בשחרור,  המטופל מקבל ערכה של לאחר הניתוח אשר תכלול: הנחיות לאחר ניתוח, מרשם למשככי כאבים , אנטיביוטיקה וזימון לפגישת מעקב שבוע לאחר הניתוח להסרת תפרים . לכל שאלה, אנא אל תהסס להתקשר אלינו 04-851-1234 .

השירותים שלנו ניתנים בסביבה בטוחה עם ציוד ניטור מודרני וצוות מנוסה בטכניקות הרדמה .